Aliexpress і свята в Китаї: коли не працюють продавці

Китайський Новий рікСвята в Китаї, коли не працюють продавці на Аліекспресс і співробітники пошти, можуть збільшити термін очікування посилки. Дізнайтеся, на які дні припадають ці свята!

Постійні покупці на Aliexpress  неминуче хоча б один раз стикалися з таким явищем, як свята в Китаї, коли не працюють продавці, пошта та взагалі практично все населення Піднебесної.

І для того, щоб ви орієнтувалися, в які періоди не варто купувати на Аліекспрес, і не страждали від непередбачених затримок при доставці на 1-2-3 тижні, була написана ця стаття.

Що варто знати про свята в Китаї і коли не працюють продавці Аліекспресс?

Всього в китайському календарі 7 великих свят, на честь яких населенню надаються вихідні. Але найбільш масовими і тривалими є так звані Золоті тижні, яких в році дві – одна приурочена до Дня утворення КНР, а друга – до Нового року за китайським календарем. Насправді офіційних вихідних на кожен з цих свят дається всього три, але на практиці виходить інакше 🙂

День утворення КНР

Це державне свято – з фіксованою датою, і відзначається воно 1 жовтня. Додамо до цього ще 2 офіційних вихідних, а також додаткові вихідні, отримані завдяки перерозподілу робочих днів.

День утворення КНР - 1-7 жовтня

У підсумку виходить, що День утворення КНР відзначається щороку з 1 по 7 жовтня, тому майте на увазі, що покупки, здійснені в цей проміжок або незадовго до настання даного періоду можуть затриматися на тиждень-півтора.

Китайський Новий рік

А ось у випадку з Новим роком за китайським календарем все ще цікавіше. Незважаючи на те, що на нього виділяється також всього 3 офіційних вихідних, фактичне святкування може розтягнутися на 3 тижні!

Родзинкою ж цього свята є те, що дата його – змінна. Так, китайський Новий рік відзначається в перший день другого молодика після зимового сонцестояння. Простіше кажучи, цей день настає не раніше 21 січня і не пізніше 20 лютого.

Китайський Новий рік

Завдяки все тому ж перерозподілу робочих і вихідних днів, у випадку з Новим роком виходить те ж, що і з Днем утворення КНР, тільки ще масштабніше.

Початкові 3 дні збільшуються до тижня, при цьому відпочинок багатьох працівників в Китаї в цей період включає в себе додатковий тиждень і тиждень після святкових 7 днів. У підсумку виходять 2,5-3 тижні новорічних вихідних, під час яких працюють лише співробітники екстрених служб і медичних установ, а офіси, фабрики та інші підприємства стоять закритими. Так святкують Новий рік китайці 🙂

Коли настає Новий рік за китайським календарем

Так що якщо ви не хочете прочекати зайвий місяць доставки вашої посилки, постарайтеся утриматися від покупок на Аліекспресс за 2 тижні до китайського Нового року, а також протягом 2 тижнів після нього. Тому що навіть якщо за тиждень до Нового року китайська пошта і буде працювати, то з явним перевантаженням. А така додаткова перестраховка дозволить вам уникнути зайвих суперечок, адже в цьому випадку адміністрація Аліекспресс буде на стороні продавців – свята все-таки…

І про всяк випадок напишу дати настання Нового року за китайським календарем на найближчі кілька років, а саме:

  • 2016 рік – 8 лютого;
  • 2017 рік – 28 січня;
  • 2018 рік – 16 лютого;
  • 2019 рік – 5 лютого;
  • 2020 рік – 25 січня.

І зараз, на момент написання цієї статті, напередодні китайського Нового року 2016, найвідповідальніші продавці розсилають повідомлення своїм покупцям, попереджаючи їх про свою майбутню відпустку. У кого-то вона починається з 21.01, у кого-то – з 26.01, але в цілому суть зрозуміла. Тим більше, що продавці так заодно і підштовхують клієнтів до здійснення покупок тут і зараз, а не потім і коли-небудь 🙂

Тепер ви знаєте, на які орієнтуватися свята в Китаї і коли не працюють продавці, так що стежте за датами при здійсненні покупок на Аліекспресс, щоб отримувати посилки без затримок!

І наостанок: якщо цей пост був вам корисний, ви можете сказати нам «Спасибі» – поділившись ним в будь-якій зручній вам соцмережі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *