Чи не прийшла посилка з Аліекспресс: відкриваємо суперечку

Чи не прийшла посилка з Аліекспресс - що робити?Детальна інструкція про те, як відкрити суперечку, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс, в рамках оновленого інтерфейсу майданчика.

20 липня 2016 року багато користувачі (і я – в тому числі) зіткнулися з тим, що інтерфейс відкриття спору змінився до невпізнання. Як показала практика, змінився не тільки інтерфейс, але і сама процедура ведення спору. Це стало причиною створення нової інструкції натомість вже існуючої, яка на даний момент, на жаль, не актуальна.

Представлений нижче алгоритм підходить не тільки для тих випадків, коли не прийшла посилка з Аліекспресс, але і для всіх інших приводів посперечатися з продавцем (просто вибираєте інші причини відкриття спору). Заздалегідь попереджаю, що ілюстраційні скріншоти будуть належати різним замовленнями, тому прошу не звертати уваги на різні іконки – вони представлені виключно для наочності.

Як відкрити суперечку, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс?

Отже, як зараз виглядає процедура відкриття спору? Як і раніше, ви заходите на сторінку замовлення і натискаєте кнопку «Відкрити суперечку».

Робити це краще після закінчення 60 днів (для покупців з РБ і України) або 90 днів (для покупців з РФ) з моменту НАДСИЛАННЯ посилки (а не часу оформлення замовлення, так як не всі продавці оперативно відправляють посилку).

Винятком з цього правила є закінчуючий Захист замовлення (якщо воно було менше 60 днів). Тоді потрібно встигнути відкрити суперечку протягом 15 днів після закінчення Захисту замовлення (я цей час називаю часом постЗахисту, коли лічильник Захисту вже зник, але замовлення ще не закрилося).

Отже, у мене час підтвердження замовлення минув, і я відкриваю суперечку під час постЗахисту. Напис для відкриття спору знаходиться поруч з описом товару, під графою із зазначеним вами при покупці адресою доставки (виділено жовтим на скріншоті).

Що робити, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс

Після натискання система вас перенаправляє на сторінку з наступним змістом.

Чи не прийшла посилка з Аліекспресс - алгоритм дій

Якщо ви не отримали товар, або отримали товар, але незадоволені ним і при цьому не хочете його повертати, то натискаєте «Тільки повернення» (виділено жовтим). Якщо ж ви повертаєте товар по гарантії або за відповідною попередньою домовленістю з продавцем, то натискаєте «Повернення товару і грошей». Але так як другий варіант – не наш випадок, подальше ведення спору розглянемо на підставі повернення тільки грошей.

При натисканні кнопки «Тільки повернення» сторінка стає такою.

Відкриваємо суперечка, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс

Тепер потрібно вибрати пункти, що відповідають ситуації, коли не прийшла посилка з Аліекспресс. На скріншоті вони виділені жовтим.

Як відкрити суперечка, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс?

Майте на увазі, що всі пункти вибираються по черзі, так як вибір певного варіанту в кожному випадаючому меню змінює вид анкети і доступний для вибору перелік варіантів.

Власне, на скріншоті вище я показала готовий для відправки варіант обґрунтування, достатній для відкриття спору через не прийшовшу в термін посилку, Захист якої вже закінчилася.

УВАГА: на відміну від попередньої версії інтерфейсу, зараз при відкритті спору по які прийшла посилка вам все одно доведеться вручну вказувати суму повернення, так що будьте уважні.

Детальна інформація про запит (The purchase protection is over, but I did not receive the parcel.) Про це і повідомляє, мовляв Захист замовлення вже закінчився, але я не отримала свою посилку. Додаткових доказів (за умови, що по території вашої країни посилка не відстежується) в даному випадку не потрібно. Після цього тиснемо «Відправити» і бачимо наступне.

Чи не прийшла посилка з Аліекспресс: що робити?

На цьому скріншоті ми бачимо етапи спору з датуванням (обведена жовтим верхня шкала), а також коротке відображення вирішення спору, яке вас влаштовує (графа зліва). Також в цій графі прикріплюються завантажені вами докази, будь то фото або відео (це я продемонструю на одному з наступних скрінів).

Суперечка відкрита. Що далі?

Отже, суперечка відкрита, лічильник цокає. Тепер вступає в силу механізм, який кардинально відрізняє нову систему ведення спору від її застарілого аналога.

На попередньому скріншоті я зазначила горизонтальну шкалу «прогресу». Моя суперечка була відкрита 27 липня і зараз знаходиться на пів-шляху до другого етапу, який настане 3 серпня, тобто через 7 днів з моменту відкриття спору. Цей час відведено на спілкування між вами і продавцем, прикріплення додаткових доказів і взагалі спільний пошук істини 🙂

У той же час, розташований нижче лічильник відраховує час, що залишився від 5 днів (відразу після відкриття). Чому так? Тому що 5 днів дані продавцеві на висунення зустрічного пропозиції, і якщо він буде відмовчуватися, то після закінчення часу на лічильнику суперечка буде закрита на Вашу користь, так як продавець нічого не відповів.

Якщо ж продавець відповідає і висуває варіант рішення, який влаштовує його (і, як правило, не влаштовує вас), то лічильник пропадає і картина спору виглядає наступним чином (цей скріншот вже від іншого замовлення, якщо що :)).

Покрокова інструкція по відкриттю спору, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс

Як бачите, зліва відображається моє рішення, справа – рішення продавця (з цілком очевидною обіцянкою мені фіги, причому навіть без масла). По обидва боки прикріплені докази, лічильника з рештою днями вже немає, так як продавець вже відповів.

До слова, весь цей час з продавцем можна спілкуватися через розташовану внизу форму для коментарів.

Чи не прийшла посилка з Аліекспресс?  Відкриваємо суперечка!

А в самому низу відображається історія вашого замовлення – від моменту його оформлення і оплати, і аж до відкриття спору з усіма прикріпленими доказами.

 

На даному етапі у мене є можливість відредагувати переважне для мене початкове рішення щодо спору або ж додати нове (але там доступний тільки варіант з поверненням і товару, і грошей, тому мені він без потреби). Або ж я можу погодитися з рішенням продавця (кнопка Accept). Ясна річ, що я цього робити не буду.

І ось він, ключовий момент: якщо ранньої версії інтерфейсу після того, як продавець висуває зустрічну пропозицію з обнуленням суми, я повинна була редагувати суперечку і повертати всі потрібні мені дані на місце, після чого – загострювати суперечку, то зараз нічого цього робити НЕ ТРЕБА .

Нинішня схема ведення спору така:

  1. Ви створюєте суперечку і вказуєте переважне для вас рішення, при необхідності прикріплюючи докази (для спору по причині не прийшої посилки, що не відстежується по країні одержувача, докази зазвичай  не потрібні ).
  2. Продавець зі свого боку також вказує, що влаштовує його рішення, також прикріплюючи докази, якщо є.
  3. До тих пір, поки не настане другий етап, вказаний на часовій шкалі, ви спілкуєтеся з продавцем, намагаючись переконати його в своїй правоті. Він робить те ж саме по відношенню до вас.
  4. Якщо запропонований варіант рішення не влаштовує одну зі сторін (продавець не приймає вашу пропозицію або ж ви не погоджуєтеся з його пропозицією), то в означений над 2-м етапом день суперечка автоматично переходить на розгляд представникам адміністрації.
  5. Після цього протягом тижня адміністрація розглядає подані обома сторонами докази і оголошує своє рішення щодо спору, яке може відрізнятися як від пріоритетного вами рішення, так і від зустрічної пропозиції продавця.
  6. До закінчення терміну спору (настання 3-го етапу на шкалі) покупець повинен вибрати одне з двох – або погодитися з рішенням адміністрації, або з пропозицією продавця. Також в цей момент продавець може самостійно погодитися з обраних вами рішенням.

Втім, останній етап може і не настати, так як якщо не прийшла посилка з Аліекспресс, то рішення щодо цього спору адміністрація може винести і автоматично, на користь покупця.

Після закриття спору, основна інформація про суперечку виглядає ось так.

Дізнайтеся, як відкрити суперечка, якщо не прийшла посилка з Аліекспресс

Історія ж спору виглядає наступним чином.

Чи не прийшла посилка з Аліекспресс: як повернути гроші?

Гроші повертаються в стандартні терміни – від 3 до 15 днів туди, звідки ви їх переводили при оплаті, і в цьому плані процедура суперечок не зазнала змін.

Що можна в якості підсумку?

З одного боку, суперечка стала простіше. Тепер не потрібно по кілька разів редагувати суперечка, стежачи за тим, щоб він пішов в загострення з потрібними вам параметрами. З іншого – інтерфейс не особливо очевидний і в перший час здається незвичним для «сперечальників старого гарту» на зразок мене (як же мене дратують нулі в запропонованому продавцеві вирішенні> _ <). Але в цілому система придатна.

І якщо у вас все ще залишилися питання – пишіть в коментарях, чим зможу – допоможу і постараюся відповісти на всі питання. Також прошу в коментарі згадати, якщо я щось упустила – найближчі пару місяців стаття буде доповнюватися, тому що далеко не всі можливі варіанти суперечок мені вдалося протестувати на своєму досвіді.

І наостанок: якщо цей пост був вам корисний, ви можете сказати нам «Спасибі» – поділившись ним в будь-якій зручній вам соцмережі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *