Чому у посилки з Аліекспресс трек номер без букв?

Аліекспресс: трек номер без буквПродавець надав вам на Аліекспресс трек номер без букв? Дізнайтеся, що це означає і до чого слід готуватися.

Трек номер без букв – спосіб заощадити на пересиланні

Так-так, саме цим керуються продавці, які дійсно відправляють товар, але при цьому надають вам в рамках листування на Аліекспресс трек номер без букв.

Як правило, посилки з такими треками можуть відслідковуватися повністю, частково (до перетину кордону Китаю) або не відслідковуються взагалі. Давайте розглянемо кожну з ситуацій.

Продавець дав трек номер без букв, посилка повністю відслідковується

Ідилічна картина, яка безпосередньо вказує на те, що продавець безсовісно вас обманює. Посилка з безбуквенним трек номером відслідковуватися повністю не може. Її код просто порушує міжнародний стандарт маркування посилок (або як там це називається :))

Продавець дав вам сайт, на якому ця посилка відмінно відстежується? В такому випадку не дивуйтеся ситуації, коли на цьому сайті вона вже як би прибуде до місця призначення, а в вашому відділенні пошти про неї – ні сном, ні духом. І винні в цьому випадку якраз не співробітники пошти, а продавець. Виникає лише питання: відправляв він в такому випадку вам взагалі цю посилку?

Що робити, якщо на Аліекспресс трек номер без букв?

Втім, найчастіше ситуація не настільки сумна: продавець дійсно відправив вам посилку, але звичайним безтреком, а ссилочку на сайт, де все відстежується, надав для демонстрації «серйозного сервісу».

Так що чекайте повідомлення з пошти, стежте за термінами і не соромтеся відкривати суперечку через не прийшовшу посилку, в разі чого. Якщо продавець затявся, то можна в якості додаткового аргументу ненав’язливо згадати, що на сайті пошти вашої країни (в нашому випадку – Укрпошти) – трек номер не відстежується аж ніяк, а повинен, раз продавець стверджує, що він справжній.

Трек номер без букв, посилка відстежується частково

Найбільш чесна ситуація, як я вважаю, особливо у випадку з товарами, вартістю до 10 $. Тобто продавець з Аліекспресс надає вам трек номер без букв, який відстежується, але тільки частково – до моменту перетину посилкою кордону Китаю. Останній запис у списку відстеження – «вантаж відправлений в країну призначення» або щось в цьому роді. Після цього йому присвоюється внутрішній номер, який, природно, невідомий продавцю. Залишається лише чекати сповіщення з пошти.

Трек номер з Аліекспресс без букв

Тобто, з одного боку – продавець показує вам, що дійсно відправив посилку. З іншого боку, всі прекрасно розуміють, що повністю відстежуючий трек коштує набагато дорожче, ніж дрібнота за 2-3 $, тому такий спосіб відправки – своєрідний компроміс між покупцем і продавцем.

Втім, і тут не без накладок: іноді продавець відправляє один і той же трек відразу декільком покупцям з однієї країни, які здійснили покупку приблизно в один і той же час. Але в більшості випадків посилку все ж відправляють чесно, що не заважає мені порадити вам стежити за строками і … Ну ви зрозуміли 🙂 Правда тут темою спору може бути тільки те, що посилка не прийшла, бо вона, хоч і частково, але все -таки відстежувалася.

Трек номер без букв, посилка не відстежується взагалі

Поширена ситуація, коли продавець відправляє посилку без можливості відстеження, але за правилами Алі зобов’язаний вам надати трек номер. І в результаті ви отримуєте згенерований «зі стелі» 10-13-значний набір цифр, який не відстежується ніде і ніколи.

Що робити в цьому випадку? Чекати повідомлення з пошти, стежити за термінами і продовжувати їх до 60 днів з моменту відправки і, якщо посилки все-таки не буде, відкривати суперечку . При цьому можете вибирати причину – або не прийшов товар, або неможливість його відстежити. Втім, я б притримала неможливість відстежити, як своєрідний «козир» на випадок, якщо продавець почне тиснути на жалість/погрожувати/просити почекати ще трохи… Ось така я зла 🙂

Трек номер з Аліекспресс без букв і не відстежується

В цілому можу сказати, що з усіх покупок на Аліекспресс, коли трек номер від продавця був без букв, мені в рівній мірі зустрічалися всі три варіанти. Причому далеко не завжди я отримувала посилку – невідомо, з вини продавця або нашої пошти… Але нехай я здамся вам занудою, але знову-таки повторю своє головне правило: вчасно відкрита суперечка вирішує безліч проблем, так що стежте за термінами 🙂

А як часто ви стикалися на Аліекспресс з трек номером без букв?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *