Підсумок суперечки про мультитул-кредитку з Аліекспресс

Суперечка про мультитул-кредитку закрита, і я поспішаю поділитися її підсумками, як і обіцяла 🙂

Якщо ви забули, з чого все починалося, то раджу почитати її передісторію. Заодно дізнаєтеся, що робити, якщо не прийшов товар з Аліекспресс – приклад наочний і з скріншотом 🙂

Тепер же перейдемо до підсумку. Природно, отримали повне відшкодування вартості покупки, адже інакше бути і не повинно – покупки у нас немає, пройшло більше 60 днів з моменту відправки, так що закони Алі на 100% на нашій стороні. Залишилося донести це до відома продавця.

Суперечка була відкрита 9 квітня, і в цей же день продавець надіслав повідомлення.

Чи не прийшов товар - ведеться суперечка

Якщо коротко переказати його вміст, то продавець жалкує про те, що посилка не прийшла. Також він розповідає, як і за скільки днів все зазвичай доходить і пропонує продовжити термін захисту замовлення, після чого заново вишле моє замовлення, а я натомість буду повинна закрити суперечку, адже вона дуже шкодить його бізнесу.

Невелика замітка: насправді суперечки дійсно завдають шкоди продавцю. При певній кількості одночасно відкритих проти нього суперечок Аліекспресс заморожує його діяльність.

Але повернемося до конкретно взятої суперечки. Я вирішила стояти на своєму і відправила продавцю наступне повідомлення (форма для відправки знаходиться в самому низу екрану, а самі повідомлення йдуть в хронологічному порядку від низу до верху) .

Як вести суперечку про що не прийшли товар

Я написала, що прошу про повне відшкодування вартості товару, тому як я і так прочекала 60 днів. Чому я не погодилася на пропозицію продавця? Цьому є кілька причин:

  1. Очевидна: я і так довго чекала, а за правилами Аліекспресса, що б там не говорив продавець, але якщо протягом 60 днів ( 90 днів – для Росії ) товар не отримано – покупець має право на повне відшкодування його вартості.
  2. Неочевидна: пропозиція продавця з певного боку виглядає дивно. Він не говорить про повне відшкодування, а пропонує вислати товар заново. Тобто подвійна відправка товару йому шкоди не завдає, а суперечка з відшкодуванням – це біда, ага.
  3. Зовсім вже підозріла: якщо вже зовсім згущувати барви, то продавець і зовсім міг виявитися шахраєм.

Зупинюся на 3-му пункті докладніше, хоча шахрайство на Аліекспресс гіде взагалі окремого циклу статей. Тут же опишу коротко:

  • Якби я погодилася на продовження, то прод продовжив би ще на 30-60 днів доставку, але… Нічого б мені не вислав в надії, що я пропущу закінчення строку і гроші свої він таки отримає, а я ж залишуся без посилки. Чистий профіт 🙂
  • Або ж надія могла покладатися на моє незнання умов ведення спору – його можна закрити за згодою сторін або скасувати. У першому випадку заново відкрити суперечку не можна, у другому – можна, і новачки часто плутаються в цих варіантах. Тобто, навіть якщо б продавець продовжив термін, але я закрила суперечка за угодою сторін, то я б не змогла претендувати на свої гроші в разі повторного неотримання товару. А якби я, по доброті душевній, закрила б суперечка до того, як продавець продовжив термін доставки, то замовлення автоматично закрилося – основний-то термін захисту закінчився, а суперечки немає (закрита чи скасована).

Вийшло трохи заплутано, але зрозуміло, я думаю. Загалом, продавець ще 3 дні подумав і погодився з моєю заявою, закривши суперечку, про що мені на пошту прийшло відповідне повідомлення.

Ось, як виглядала інформація про суперечку після її закриття (червона стрілка).Чи не прийшов товар - суперечка закритий

Інформацію про стадії відшкодування кошти можна подивитися по вкладці, зазначеної зеленої стрілочкою.

Чи не прийшов товар - відшкодування коштів

Як бачите, процедура відшкодування ініціюється відразу ж, як тільки продавець погоджується закрити суперечку. До слова, чи то через оплату за допомогою Webmoney (і, відповідно, повернення туди ж), то чи через святкового дня (12 квітня – як би Великдень, мало народу купує і сперечається :-D) заявка була оброблена в рекордні 2 дня, хоча раніше це затягувалося приблизно на тиждень …

Загалом, підсумок зрозумілий, суперечка завершився успішно. Не здивуюся, якщо ця нещасна картка таки доблуждает до нас через пару-трійку місяців 🙂 Але це вже буде зовсім інша історія …

Сподіваюся, ця розповідь про суперечку був для вас цікавим і пізнавальним. Якщо є питання з приводу спірних ситуацій на Аліекспресс – не соромтеся, задавайте їх у коментарях. По можливості постараюся допомогти 🙂

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *