Прислали не той товар з Аліекспресс. Частина 1: колір і розмір

Прислали не той товар з Аліекспресс: що робити?Буває так, що продавець помиляється – випадково або навмисно. І в першій статті цього циклу ви дізнаєтеся, що робити, якщо прислали не той товар з Аліекспресс – за кольором або розміром.

Прислали не той товар з Аліекспресс? Сперечайтеся!

Насправді визначення «не той товар» досить широке. Воно може включати в себе як досить часте розбіжність за розміром або кольором, так і відверту помилку продавця у вигляді не тієї відправленої речі. У будь-якому випадку, якщо вас щось не влаштовує в отриманій покупці – сперечайтеся.

Що вибрати і хто винен?

Нижче ми розглянемо, які саме параметри диспуту слід вибрати в вашій ситуації.

Варто згадати, що більшість продавців у разі виникнення спірної ситуації слізно просить спочатку написати до них, перш ніж відкривати суперечку.

Ви, звичайно, можете написати, але толку від цього буде небагато – самостійно повернути вам ваші гроші продавець не зможе, тому як він їх ще не отримав (до підтвердження Вами вдалої покупки гроші знаходяться на рахунку Аліекспресс). Тим більше, що правила торговельного майданчика в даному випадку пріоритетне особистих прохань, а вони непохитні: якщо щось не влаштовує – сперечайтеся.

Якщо ви вже читали статтю про те, як відкрити диспут (суперечку) на Аліекспресс, то вже знаєте, де шукати потрібну кнопку і як виглядає основне вікно спору.

В якості основної претензії у нас завжди буде виступати категорія «Товар не відповідає опису» (щоб отримати доступ до неї виберіть пункт «Так» на запитання «Чи отримали ви товар?»). Залежно від типу покупки (одяг, електроніка, галантерея, товари для дому та відпочинку і так далі) список конкретних претензій всередині цієї категорії може варіюватися, але я поясню основний принцип вибору і нижче коротко опишу різні можливі ситуації із зазначенням того, який пункт вибирати і що писати в поясненні.

Не той колір

Найбільш поширена ситуація на Алі, частіше хіба що проблема з розмірами буває. Під поняттям «не той колір» мається на увазі ситуація, коли при оформленні покупки у вас була можливість вибрати піктограму з потрібним кольором.

Якщо піктограми немає або є тільки «асорті» або «випадковий колір», то будь-які побажання в коментарях можуть бути як враховані продавцем, так і ні. Ось так виглядають згадані мною піктограми кольору, іноді має сенс орієнтуватися на підказку-підпис до неї, а не на те, що зображено на картинці.

Чи не той товар з Аліекспресс за кольором

Тоді, якщо замість, наприклад, обраного вами блакитного надішлють зелений або червоний – ви маєте право відкрити суперечку. Але якщо замість блакитного вам надішлють синій або бірюзовий – продавець може «з’їхати» на особливості передачі кольору екрану вашого монітору (в 99% товарів є такого роду уточнення), і тоді перемогти в суперечці буде вкрай проблематично.

У випадку з галантереєю, одягом і деякими іншими категоріями товарів в потрібній нам графі спору є окремий пункт – «Колір не відповідає опису». Його ми і вибираємо в якості причини відкриття спору. В інших випадках вам підійде пункт «Відмінність за кольором, дизайну, розміру, матеріалу».

Компенсація за невідповідність кольору рідко перевищує 50% від вартості товару, але ви для початку можете вказати і 100%, а потім зробити послугу продавцеві і знизити розмір вимог.

У докладній інформації про суперечку вам потрібно докласти якісне фото або відео отриманого вами товару, щоб не було ніяких сумнівів в його істинному кольорі. Як текстового супроводу коротко англійською напишіть, що замовляли такий-то колір, а прийшов – такий-то. Не знаєте англійську – скористайтеся онлайн-перекладачем, в більшості випадків китайці знають іноземну ненабагато краще, ніж ви.

Не той розмір

Претензії з приводу розміру приймаються щодо всіх товарів, для яких він вказаний в описі лота. Тобто ви повинні спиратися на фактичні цифри, зазначені продавцем на сторінці товару або в ході особистого листування.

Якщо продавець переплутав або збрехав щодо цього параметру – відкривайте суперечку. Але якщо ви не уточнили параметри, а товар виявився меншого або більшого розміру, ніж ви очікували, то відповідальність за це лежить виключно на вас, а продавець придумає спосіб, як викрутитися.

Якщо ж говорити про суперечку, то за помилковий/неправильно присланий/маломірний розмір відповідає пункт «Відмінність за кольором, дизайну, розміру, матеріалу» або «Розмір не відповідає опису» (в залежності від типу товару).

Розмір компенсації залежить від того, наскільки критична ця різниця.

Наприклад, якщо куплений вами чоловічий светр розміру XXL за наданою продавцем в описі товару таблиці розмірності йде на 50-й розмір, а за фактичними вимірами він йде, в кращому випадку, на 46-й, то компенсація однозначно повинна бути 100%. У той же час, за пару-трійку відсутніх метрів довжини паракорд вам швидше за все, погодяться повернути стільки, скільки ви фактично недоотримали в грошовому еквіваленті, хоча з тим же оптовим товаром «навагу» (намистини, біжутерна продукція) в цьому випадку слід вибирати іншу причину спору ( «Отримано менше замовленої кількості»).

У доказах ви англійською уточнюєте причину відкриття спору (невідповідність фактичним розмірами, розмірної таблиці в описі, присланий не той розмір, що ви замовляли), а потім прикріплюєте фотографії з вимірами за допомогою сантиметрової стрічки.

Результат суперечки: прислали не той розмір з Аліекспресс

Ось результат відкритого мною спору з приводу однієї з наших перших покупок на Аліекспресс. 100% компенсація через те, що продавець надіслав не той розмір. Правда, там склалася взагалі цікава ситуація – продавець виявився дивним, але про це – в одному з наступних оглядів.

Думаю, на сьогодні вистачить. Сподіваюся, ця інформація буде для вас корисною 🙂

Якщо щось незрозуміло – задавайте питання в коментарях, відповім, якщо зможу чимось допомогти 🙂

І наостанок: якщо цей пост був вам корисний, ви можете сказати нам «Спасибі» – поділившись ним в будь-якій зручній вам соцмережі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *