Прислали не той товар з Аліекспресс. Частина 2: підробки

Що робити, якщо ваші покупки на Аліекспресс - підробки?У другій частині з циклу статей ми поговоримо про те, що робити, якщо куплені вами товари на Аліекспресс – підробки.

У першій статті ми вже говорили про те, як чинити в ситуації, коли продавець з Аліекспресс надіслав не той товар за розміром або кольором, а також що робити, якщо отриманий вами товар виявився бракованим. На жаль, у випадку з підробками на цьому майданчику все не настільки просто і очевидно, як може здатися на перший погляд.

70% товарів на Аліекспресс – підробки, але якість у них може бути ріною

Для початку давайте визначимо, що вважати підробкою в рамках Аліекспресс. «Нонейм» непоганої якості, без впізнаваних знаків, але з впізнаваним профілем, безсумнівно, в цілому є підробкою більш відомого бренду.

Але якщо цей бренд не згадується в назві товару/його описі або ж використовується абсолютно інша назва марки – то це, увага, оригінальний продукт .

Аліекспресс - підробки відомих брендів

І цей Abibas, будь він хоч тричі схожий на Adidas, не буде вважатися підробкою, якщо всюди фігурує його «оригінальна», а не брендова назву. До слова, у Adidas є колекція під назвою Original. Ну ви зрозуміли 😉

Втім, найчастіше навіть фейкова назва часом всіляко маскується або зовсім не згадується, а покупець судить про товар лише по фото і в підсумку може сам собі придумати, що купує оригінал за смішною ціною. А продавець в результаті отримує місце для маневру і можливість захисту в суперечці, мовляв «я нічого такого не писав». І буде правий, адже за правилами торговельного майданчика його товар підробкою не є. Це якщо говорити про одяг, галантерейні товари і інша продукції такого роду.

Дещо складніша ситуація з електронікою, тут дуже легко нарватися на підробку, виграти в суперечці по якій практично неможливо. Якщо чесно, я б не ризикнула купувати на Аліекспресс дорогу техніку і електроніку, так як більша частина брендів зі світовим ім’ям там або дійсно є підробкою, або пройшла через ремонт і є відновленою, що теж може принести чимало проблем.

Суперечка про підробку на Аліекспресс

Тут, наприклад, на перший погляд все нормально. Але в повідомленні є уточнення про відновлення і слово (repaired) написано з помилкою, через що в російській версії коректно не переводиться. Якщо користувач не зверне увагу на цю сходинку, то будь-яка претензія щодо підробки/невідповідності опису буде відхилена.

Отже, для себе ви повинні запам’ятати: якщо хочете купити брендову річ – вивчіть вздовж і поперек англійську (!) Версію її опису і додаючі до неї фото. У назві і описі обов’язково має фігурувати згадка потрібної вам марки: стежте за правильним написанням, одна-єдина зайва або недостатня буква може стати виправданням для продавця, навіть якщо це виглядає, як помилка. У випадку з електронікою – звіряйте технічні характеристики з аналогічними показниками оригіналу, взятими з достовірних джерел (наприклад, сайту виробника).

І найголовніше: не соромтеся, напишіть продавцю і запитайте про те, чи дійсно він продає оригінальну річ, а не копію або підробку. Якщо він відповість ствердно, а в підсумку надішле фейк, то його повідомлення буде вагомим аргументом для відкриваючого спору.

 

Суперечка через підробку

Насправді відкриття спору з цього приводу трапляється, напевно, найрідше. Причиною цього є політика Аліекспресс і пов’язана з цим обережність продавців. Справа в тому, що за видачу фейковий продукції під виглядом брендового китайцям «світить» раптовий блок, тому вони вважають за краще маскуватися під ось такими «Абібас» або ж використовують алегоричне визначення для своїх товарів.

Якщо ж ви все-таки примудрилися «підловити» продавця на підробці, то відкриття спору проводиться за стандартною схемою. У коментарі до заявки ви англійською описуєте всі свої претензії до товару і продавцевця, підкріплюючи це фотографіями, скринами листування і, при необхідності, відео (найчастіше це необхідно для електроніки – демонстрація низької продуктивності, багів і інших відмінностей від оригіналу).

Розмір компенсації, як правило, залежить від ступеня юзабельності фейковий речі. Існує думка, що в разі підробки відомих марок можливо триразове відшкодування вартості покупки, але напевно я цього стверджувати не буду, може це – один з міфів Аліекспресс 🙂 В цілому ж ви можете вимагати до 100% повернення вартості покупки, як правило, без повернення речі (бо дорого).

У мене в планах ще багато цікавих статей, так що слідкуйте за оновленнями блогу і, якщо є питання, задавайте їх у коментарях 🙂

І наостанок: якщо цей пост був вам корисний, ви можете сказати нам «Спасибі» – поділившись ним в будь-якій зручній вам соцмережі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *