Що робити, якщо випадково підтвердив замовлення на Аліекспресс?

Що робити, якщо випадково підтвердив замовлення на Аліекспресс?Що може зробити покупець, якщо випадково підтвердив замовлення на Аліекспресс ? Час від часу я відповідаю на ці запитання, тому даний лікнеп буде присвячений саме цій темі.

Чому відбувається випадкове підтвердження замовлення на Аліекспресс?

Як я вже писала вище, мені нерідко в личку або в коментарях приходять питання, суть яких: покупець випадково підтвердив, що отримав замовлення на Аліекспресс , і тепер не знає, як убезпечити себе від втрати грошей.

Спочатку я дивувалася, мовляв як же можна випадково підтвердити отримання товару, коли на сайті Аліекспресс навіть перепитують – точно чи отриманий товар. Чи не витримала, запитала в однієї із співрозмовниць про те, як же це сталося.

Отримала відповідь: випадкове підтвердження відбулося в мобільному додатку, де далеко не всі функції настільки очевидні, а часом – просто незручні. Так як я завжди купую з ПК, поставила емулятор, встановила додаток, подивилася, офігела і закрила. Дійсно, комфорт з великої літери Е, хоча на безриб’ї, як то кажуть … Не будемо про це.

Невелике опитування серед інших зверталися до мене користувачів показав, що спрацьовування заповітної кнопочки підтвердження може трапитися також з вини «глючной» сенсорної панелі техніки.

Також деякі новачки піддавалися на вмовляння продавців (мовляв спочатку підтвердь, а потім отримаєш товар) або ж натискали на кнопку з думкою, що це підтвердження згоди на відправку товару (формулювання вийшла дивною, але як є).

І, звичайно ж, нередка плутанина із замовленнями і випадковим підтвердженням їх отримання, коли у різних продавців замовлені одні і ті ж товари. Цю причину я розумію найкраще, так як сама пару раз потрапляла в подібну ситуацію 🙂

Для чого такий довгий вступ? Для того, щоб ви зрозуміли, що причин виникнення подібної ситуації – безліч, і не виключено, що одного разу і ви зіткнетеся з чимось подібним.

І далі я розповім про те, що робити покупцеві, якщо той ненавмисно підтвердив отримання замовлення на Аліекспресс .

Випадково натиснули «Підтвердити отримання товару» на Аліекспресс? Ще не все втрачено!

Зі вступом покінчено, перейдемо до практики, так би мовити. Для наочності процедури я « випадково » підтвердила отримання замовлення на Аліекспресс (насправді він мною вже отримано), і на прикладі цього замовлення я опишу подальші дії.

Перший етап: відлік часу

Що маємо? Замовлення, чий статус «Завершено» з поміткою «Отримано підтвердження». Таким ми його бачимо, в загальному списку замовлень .

Випадково підтвердив замовлення на Аліекспресс: що робити?

Перше, що вам потрібно – це згадати,  коли саме ви підтвердили замовлення на Аліекспресс завчасно . Для чого це потрібно? Для того, щоб отримати уявлення, до якого часу дійсна постЗащіта для цього замовлення. Як відомо, вона триває 15 днів з моменту підтвердження отримання посилки / закриття замовлення через закінчення терміну Захисту.

Відрахували 15 днів з моменту підтвердження? Запам’ятайте цю дату, за день-два до неї вам потрібно буде відкрити суперечка, а до цього часу – просто чекаємо.

Що робити, якщо ви не пам’ятаєте точної дати закриття замовлення? Переходити до наступного етапу.

Другий етап: відкриваємо суперечка

Терміни постЗащіти добігають кінця, значить настав час для відкриття спору. Це робиться для того, щоб не дозволити замовлення закритися остаточно. Якщо ж ви не пам’ятаєте, коли має закінчитися постЗащіта – тоді відразу відкривайте суперечка , інакше ризикуєте втратити цю можливість взагалі.

Суперечка відкриваємо за тими ж пунктами, як і в випадку з не прийшла посилкою , але в коментарі до суперечки написати щось на зразок цього.

Ненароком підтвердив отримання замовлення на Аліекспресс - що робити?

Для зручності процитую тут (так, мій англійська – божественен ^ _ ^):

I am so sorry, but I confirmated of receipt of parcels accidentally. Would you be kind and do not answer to dispute as long time as you can? Also you can agree the full refund and I promise to pay you when I’ll receive the parcel. Thank you!

У вільному перекладі ця словесна конструкція означає, що я випадково підтвердила замовлення на Аліекспресс і дуже перепрошую з цього приводу. Також я прошу продавця якомога довше не відповідати (фактично, не висувати зустрічну пропозицію з обнуленням суми компенсації, що логічно) і ще краще – підтвердити суперечка з повним поверненням грошей. Натомість же я обіцяю, що оплачу покупку, коли отримаю посилку. Якось так.

Фактично, таким чином я поступаю, м’яко кажучи, недобре. Відкриті диспути продавцям шкодять, а в виникненні ситуації, що склалася продавець не винен від слова «зовсім». І від того, наскільки розуміє (фактично – довірливим) виявиться продавець, залежить подальша лінія поведінки.

Якщо продавець виявиться лапочкой і просто поверне вам гроші (буває і таке) – всіляко дякуємо йому і обов’язково зв’язуємося з ним після отримання посилки і запитуємо, яким чином можна переслати йому гроші . Не раджу піддаватися спокусі і нічого не повертати – не потрібно псувати собі карму 🙂

Але подібне буває рідко, тому переходимо до третього етапу.

Третій етап: тягнемо час

Отже, суперечка відкритий, що робити далі? А далі буде багато букв, але раджу вам осилити все це до кінця, так як я подробнейше розписую, як протягнути час суперечки довше.

Підтвердила замовлення на Аліекспресс завчасно?  Відкривай суперечка!

Почнемо з того, що після відкриття спору у продавця є 5 днів на оскарження вашого неймовірно вигідної пропозиції. Отже, ви потенційно виграли 5 днів очікування все ще відкритого замовлення. Втім, на практиці продавці реагують все ж швидше і цілком справедливо обурюються, обнулити суму компенсації і пропонуючи скасувати суперечка по-доброму. Як правило, це відбувається через 2-3 дні з моменту відкриття спору, так що хоч трохи часу, але все одно виграєте.

Після обнулення суми компенсації лічильник спору перезапускается, і у вас є 10 днів на відповідь продавцю. Це ще цілих 10 днів не закритого замовлення. Очевидно, що редагувати суперечка і повертати на місце суму компенсації слід якомога пізніше, в ідеалі, коли на лічильнику залишиться всього кілька годин.

Отже, ви відредагували суперечка (в коментарі все так само продовжуйте просити продавця почекати ще трохи або ж підтвердити суперечка), і у продавця знову є 5 днів на відповідь . Ну ви зрозуміли.

Продавець знову обнуляє суму відшкодування. У вас – знову 10 днів на відповідь . Коли на лічильнику залишається один день (або ще краще – кілька годин) – редагуємо суперечка (виходить, вже вдруге).

У продавця знову 5 днів на відповідь, він обнуляє суму компенсації, і ви отримуєте останні 10 днів очікування . Після закінчення цього терміну Ви знову редагуєте суперечка (останній, третій раз), після чого він буде загострений в разі незгоди продавця повернути гроші.

Подальше рішення залишиться на розсуд адміністрації – вона може зобов’язати продавця повернути гроші, а може виставити додатковий «лічильник» очікування, протягом якого замовлення не буде закритий. Подальші інструкції, як правило, надаються в листі адміністрації, тому це я коментувати не буду.

Що отримуємо за підсумками всієї цієї веремії? Ідеальний результат – це скільки-то часу самої Захисту замовлення, до яких додаються:

  • + 14 днів постЗащіти (тому що ви відкриваєте суперечка в останній, 15-й день);
  • +4 дня  (продавець відповідає на 5-й день);
  • +9 днів до першої редакції спору з вашого боку (ви робите це на 10-й день);
  • +4 дня (другий відповідь продавця на 5-й день);
  • +9 днів (ваша друга редакція на 10-й день);
  • +4 дня (відповідь продавця на 5-й день);
  • + 9 днів (ваша остання редакція спору і наступне за нею загострення).

В ідеальному результаті виходить 53 дня – майже 2 місяці. Цього часу достатньо для покупців з РБ і України, щоб або скасувати суперечка (коли приходить посилка), або відредагувати суперечка, але вже з коментарем щодо максимального терміну очікування посилки (60 днів з моменту відправки), після чого можна з чистою совістю вимагати повне відшкодування вартості.

З покупцями з РФ складніше – для них гарантійний термін доставки, після якого можна вимагати повне відшкодування вартістю не прийшов товару – це 90 днів. Але я думаю, що адміністрація Аліекспресс візьме до уваги цей факт і поставить лічильник ще днів на 15-20, попутно попросивши скасувати суперечка, якщо за цей час посилка встигне прибути або ж повідомити їх, якщо ближче до кінця терміну посилки все так само не буде .

Звичайно, вище я підрахувала кількість виграних днів для зовсім вже ідеальній ситуації. Н а практиці ж таким чином вдається виграти близько 30-40 днів часу (в основному за рахунок точно вирахуваною дати закінчення постЗащіти, а також редагування спору в останні години). Але цього часу, як правило, буває досить для того, щоб середньостатистична посилка встигла прибути. Після її отримання обов’язково скасуйте суперечка і подякуйте продавця за розуміння, навіть якщо він редагував суперечка буквально в перші години кожної 5-днювання. Банальну ввічливість ніхто не відміняв 🙂

Ось такий супер-дліннопост вийшов. Сподіваюся, в ньому я змогла дати відповіді на найпоширеніші запитання покупців щодо того, що робити, якщо випадково підтвердив замовлення на Аліекспресс . Якщо у вас все ще залишилися питання – задавайте їх у коментарях, постараюся допомогти.

І наостанок: якщо цей пост був вам корисний, ви можете сказати нам «Спасибі» – поділившись ним в будь-якій зручній вам соцмережі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *