Статуси замовлень на Аліекспресс: що вони означають?

Статуси замовлень на АліекспрессХочете дізнатися, що означають статуси замовлень на Аліекспресс? У цій статті ви знайдете відповіді на свої запитання!

Статуси замовлень на Аліекспресс – опис і розшифровка

Іноді мені задають питання щодо того, що означають замовлення на Аліекспресс і чого від них слід очікувати. Хочу відразу уточнити: мається на увазі саме статус, а не відстеження посилки (з цього приводу пізніше буде інша стаття).

Дійсно, незважаючи на довгий термін існування, торгова площадка Aliexpress все ще періодично вражає користувачів-новачків «інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом». Хоча, змушена визнати, зараз все ж стало трохи простіше, ніж було той же рік тому 🙂

Але досить ліричних відступів, давайте перейдемо до суті.

Де подивитися статус замовлення на Aliexpress?

Статуси зроблених вами замовлень можна подивитися, авторизувавшись на Аліекспресс і перейшовши на сторінку зі списком замовлень. У списку замовлень статуси відображаються у відповідних колонках.

Де подивитися статус замовлення на Аліекспресс

Червоним кольором на скрині виділена колонка з основним статусом замовлення. Зеленим – колонка з додатковим статусом/попередженням.

Давайте спочатку розглянемо основні статуси замовлень на Аліекспресс, послідовність яких в цілому становить «життєвий цикл» замовлення:

 1. Очікується платіж. Цей статус означає, що ви зробили замовлення, але все ще не оплатили його, і система чекає переказу коштів для зміни статусу. Цей статус може тривати від кількох годин (для покупок з розділу «Гарячі товари» ) до 20 днів, наскільки я знаю. Коли відведений час закінчується, замовлення скасовується і закривається. Дізнатися, скільки залишилося часу для оплати можна, якщо перейти безпосередньо на сторінку замовлення (там є лічильник).
 2. Перевірка платежу . Цей статус приходить на зміну попередньому після того, як ви оплачуєте замовлення. Перевірка триває до 24 годин (під час великих розпродажів, начебто 11.11 , може бути продовжена до 2-3 діб). На цьому етапі від вас не потрібно ніяких дій.
 3. Очікується відправлення . Після того, як система перевірить і підтвердить ваш платіж, замовлення автоматично отримає цей статус. Його тривалість залежить від того, скільки продавець відвів часу на обробку замовлення (фраза на сторінці товару «Відправлення товару протягом … робочих днів») + 2-4 дня, в залежності від того, скільки на цей період припадає вихідних. Як правило, більшість продавців змінює цей статус до того, як закінчиться час на лічильнику (дивимося на сторінці замовлення). Але якщо продавець «гальмує», ви можете спробувати продовжити термін обробки замовлення , щоб дати йому більше часу. Якщо час на лічильнику на цьому етапі закінчується, замовлення скасовується автоматично, гроші повертаються вам протягом 10-15 робочих днів.
 4. Замовлення відправлений . Цей статус означає, що продавець обробив ваше замовлення і відправив вам посилку. До того, як ви отримаєте посилку або закінчиться час Захисту замовлення від вас не потрібно ніяких дій. Про всяк випадок повторюся: не натискайте кнопку ПІДТВЕРДИТИ, якщо не отримали свою посилку. Ця кнопка означає підтвердження отримання вами посилки, а не підтвердження відправки замовлення. Особливо це стосується користувачів мобільного додатка Аліекспресс ( посилання на скачування ), так як там менш очевидний в даному плані інтерфейс. В цілому ж тривалість цього статусу визначається терміном Захисту замовлення (вказана на сторінці товару, як правило, триває від 15 до 60/90 днів). Ваші дії прості і очевидні: отримали посилку і задоволені – натискаєте кнопку «Підтвердити отримання», посилка не прийшла, а термін Захисту закінчується – тут схема дій .
 5. Завершено / Закрито . Перший статус зазвичай вступає в силу після того, як ви підтверджуєте отримання покупки / закінчується термін Захисту / закривається суперечка з цього замовлення на користь будь-якої сторони. У всіх випадках, крім закриття спору, після появи цього статусу у вас є ще 15 днів так званої постЗащіти, під час якої ще можна відкрити суперечка, якщо не встежили за термінами Захисту або ж у прийшла покупки раптово виявився шлюб. Статус «Закрито» з’являється тоді, коли замовлення було скасовано на стадії «Очікується платіж», «Перевірка платежу» або «Очікується відправлення».
 6. Замовлення заморожений . Досить-таки рідкісний щодо інших статус, який є сигналом про підозрілу діяльність продавця. Поява цього статусу означає, що адміністрація Аліекспресс підозрює продавця в шахрайстві і зараз перевіряє його діяльність, попутно заморозивши всі його замовлення. Робити в цьому випадку вам теж нічого не потрібно, замовлення сам змінить статус на «Замовлення відправлений» або «Закрито», в залежності від рішення адміністрації. У випадку з другим статусом гроші будуть повернуті автоматично.

Тепер давайте перейдемо до додаткових статусам замовлень на Аліекспресс, які також є поясненнями до основних. Частина з них ви можете знайти в зеленій колонці на першому скрині або ж на сторінці самого замовлення.

Статуси замовлень на Aliexpress

Червоним виділено основний статус, а зеленим – додатковий, він же – попередження або пояснення до основного статусу.

Якщо ж говорити про те, якими бувають додаткові статуси замовлень на Аліекспресс, то:

 • Замовлення скасований / Скасовані замовлення . Цей статус з’являється в тому випадку, якщо ви запитуєте скасування замовлення під час очікування оплати, обробки платежу або обробки замовлення.
 • Отримано підтвердження . Це означає, що ви натиснули кнопку підтвердження отримання посилки.
 • Минув час підтвердження . Даний статус з’являється навпроти замовлення і відображається в списку замовлень в тому випадку, коли Захист замовлення закінчується раніше, ніж ви підтверджуєте отримання покупки. Якщо ви отримали посилку і просто забули підтвердити це, нічого страшного. Якщо ж ви не встежили за термінами Захисту і хочете повернути гроші – потрібно швидко відкривати суперечка, у вас на це є 15 днів з моменту появи цього статусу.
 • Обробка платежу . Цей статус відображається на сторінці замовлення (основні статуси – «Завершено» / »Закрито») і означає, що вступив в силу згаданий вище 15-денний період постЗащіти, протягом якого ви все ще можете повернути свої гроші в разі потреби. Відраховувати цей період доведеться самостійно, ніякого лічильника немає. Після закінчення цих 15 днів гроші система Аліекспресс відправляє гроші продавцю.
 • Ведеться суперечка / Суперечка закритий . Ці статуси відображаються в списку замовлень і клікабельні – натиснувши на них ви можете подивитися інформацію про що ведеться / закритому суперечці з приводу вашої покупки.

Ось такий от вийшов супер-мега-дліннопост, спасибі, що подужали його прочитати 🙂

Начебто нічого не забула розглянула всі статуси замовлень на Аліекспресс, з якими мені доводилося стикатися. Якщо раптом я щось упустила або з’явилися додаткові питання – пишіть в коментарях.

І наостанок: якщо цей пост був вам корисний, ви можете сказати нам «Спасибі» – поділившись ним в будь-якій зручній вам соцмережі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *